Jakie szczepienia na 3-4 miesiąc?
Bardzo ważne jest to, abyśmy nie przegapili żadnego szczepienia. Tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że zdrowie naszego dziecka jest odpowiednio chronione i istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że zachoruje na daną chorobę. Co więcej, pamiętać musimy, że szczepienia chronią nie tylko osobę, która się zaszczepiła, ale również tych wszystkich, którzy szczepić się nie mogą. Im więcej jest zaszczepionych osób wokół nas, tym mniejsza szansa, że na daną chorobę zachoruje ktoś, kto się nie szczepił. Czy znamy więc kalendarz szczepień?
Na początku najwięcej
Musimy wiedzieć, że na początku nasze dziecko będzie otrzymywało najwięcej szczepień.
Będą one podawane w odstępie 6 – 8 tygodni, a więc dość często będziemy pojawiali się w przychodni po kolejne dawki szczepień, które będą miały chronić nasze dziecko przed różnymi chorobami. Wspomnieć należy, że w momencie kiedy nasze dziecko znajdzie się między 3 a 4 miesiącem życia otrzyma kolejną dawkę przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi. Co więcej będzie miało również następne szczepienie przeciwko Hib i pierwsze, które będzie miało je chronić przed polio. Musimy również pamiętać, że po ukończeniu 4 miesiąca życia, będzie ono musiało otrzymać również drugą dawkę szczepienia przeciwko pneumokokom. Bardzo ważne jest trzymanie się tych terminów.
Z jednej strony po to, aby ochronić dziecko i żeby mogło się prawidłowo rozwijać, a z drugiej po to, aby samemu nie płacić kary za niedopełnienie obowiązków rodzicielskich i nie przyprowadzenie dziecka na szczepienia.
Później będzie już spokojniej
Pierwsze miesiące życia dziecka mogą przerażać, ponieważ będzie ono miało wówczas sporo szczepień. Będą to dawki podstawowe i przypominające, ale wszystkie je trzeba zrobić z zachowaniem odpowiednich odstępów między nimi. Jednak pamiętajmy, że tak częste szczepienia będą miały miejsce jedynie do momentu, aż nasze dziecku ukończy 16 – 18 miesięcy. Jeśli wszystkie szczepienia będzie przyjmowało zgodnie z harmonogramem, to kolejne otrzyma dopiero w wieku 6 lat, a następnie w wieku lat 10, 14 i 19.
Co więcej nie tylko te szczepienia będą wykonywane rzadziej, ale również będzie ich mniej, bo będzie szczepione przeciwko mniejszej ilości wirusów. To też będzie oznaczało mniejszą ilość wkłuć. Trzeba wiedzieć jakie szczepienia wykonać w momencie, gdy nasze dziecko uzyska 3 – 4 miesiąc życia. Warto również zadbać, aby w tym okresie było zdrowe, tak aby nie trzeba było przesuwać takiego szczepienia i żeby mogło je przyjąć w wyznaczonym terminie. Words: Characters:.
Polecane artykuły
Warto rozważyć szczepienia przeciw ospie
Chociaż w kalendarzu szczepień obowiązkowych znajduje się wiele różnych pozycji, które mają nas chronić przed groźnymi chorobami, to jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma tam wszystkich chorób zakaźnych, które występują i zagrażają dzieciom. Co więcej, nie ma tam nawet wszystkich tych,
Czy mamy szczepienia 7 latka?
Jeżeli zajrzymy do kalendarza szczepień obowiązkowych, a następnie do tego ze szczepieniami zalecanymi, to szybko zauważymy, że jest ich tam dość sporo. To oznacza, że bardzo łatwo można się pomylić we wszystkich szczepieniach i terminach, dlatego właśnie powinniśmy albo sobie zapisać te najważniejs